Frisse witte wijn van de onbekende druif Picpoul. Met spetterende aroma’s van bloemen, grapefruit, appel en wit fruit. Karaktervol en mooi droog in de smaak, met aangename zuren en een fijne ziltigheid. Elegant en bijzonder!
- Bestel 1 voor €9,50 per fles
- Bestel 6 voor €9,00 per fles en bespaar 5%

-
Scherp geprijsde kwaliteitswijnen
-
Gratis verzending vanaf 12 flessen of €100. Voor 15:00u besteld, morgen in huis
-
Klanten geven ons een 9,9!
-
Achteraf betalen mogelijk, u loopt geen risico

Het wijnhuis: Montagnac
Rode wijn en de wijnstreek Languedoc horen bij elkaar. Het aantal appellations voor witte wijnen in Languedoc is dan ook zeer beperkt: Clairette de Languedoc en Picpoul de Pinet. Picpoul is de enige druif die in deze laatste appellation is toegestaan.
De druif Picpoul de Pinet
Picpoul de Pinet dankt zijn kwaliteit aan de ligging direct aan zee, aan het Bassin de Thau en natuurlijk ook aan de karaktereigenschappen van de bijzondere druif, de Picpoul Blanc. De Picpoul rijpt het beste dicht bij zee, bij de milde temperaturen die sterk door het zeewater worden beïnvloed, zodat het bijvoorbeeld overdag nooit extreem heet wordt. Daarnaast geven de zee en het Bassin de Thau, dat in open verbinding staat met de Middellandse Zee, de wijn een aangenaam vleugje ziltigheid, door hun zoute water.
Frisse witte wijn uit Languedoc
Deze Cave, de coöperatie van het dorp Montagnac, in het hart van de streek, maakt heerlijke frisse, typische Picpoul de Pinet, gegist en opgevoed op roestvrij staal, om het fruit zoveel mogelijk te accentueren. Een bijzondere witte wijn.
Wijnsoort | Witte wijn |
Land | Frankrijk |
Wijnregio | Languedoc-Roussillon |
Druivensoort | Picpoul Blanc |
Oogstjaar | 2019 |
Volume | 750 ml |
Serveertemperatuur | 8-10°C |
Alcoholpercentage | 13% vol. |
Serveersuggesties | Deze wijn is je grootste vriend naast een schaal met oesters en mosselen. Of drink deze wijn met groene salades of zachte schimmelkazen. |
Proefnotities | Frisse witte wijn van de onbekende druif Picpoul. Met spetterende aroma’s van bloemen, grapefruit, appel en wit fruit. Karaktervol en mooi droog in de smaak, met aangename zuren en een fijne ziltigheid. Elegant en bijzonder! |
Wijnhuis | Montagnac |
Bewaarpotentieel | 2-3 jaar |
Vat rijping | Geen |
Allergenen | Bevat Sulfieten |